– „Błysk i blask- i na drodze widać nas. Bądź bezpieczny na drodze”

Grupa dzieci z nauczycielem. Dzieci są przebrane w fantastyczne stroje.

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini przygotował dla dzieci z klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini projekt pn. „Błysk i blask – i na drodze widać nas! Bądź bezpieczny na drodze”. Był on realizowany w związku z przypadającym 19 listopada Światowym Dniem Ofiar Wypadków Drogowych i miał na celu profilaktykę zachowań ryzykownych, edukację związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, wzmocnienie świadomości młodych ludzi dotyczącej poruszania się na drodze, uświadomienie niebezpieczeństw związanych z używaniem środków psychoaktywnych.

Do tego wydarzenia przyłączył się Komisariat Policji w Trzebini. Dzielnicowi : asp. sztab. Ryszard Firek i asp. Tomasz Kuśpik przygotowali pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odpowiedzieli też na wiele pytań dzieci.

Podczas realizacji projektu przeprowadzone zostały ćwiczenia symulacyjne z wykorzystaniem alko- i narkogogli, które przeprowadził Przemysław Rejdych – Członek Zarządu Powiatu Chrzanowskiego oraz Radny Powiatu Chrzanowskiego. Pokaz miał zabawny, inspirujący  i ciekawy charakter, dzięki czemu dzieci nie tylko miały okazję czegoś się nauczyć, ale także świetnie się bawiły.

W przygotowaniu i przeprowadzeniu projektu pomogli nam również : Halina Henc – Radna Rady Miasta Trzebini, Paweł Jasic- Radny Rady Miasta Trzebini oraz Marek Harwes- Wiecprzewodniczący Rady Miasta Trzebini. Przygotowani oni dla dzieci wiele niespodzianek   i upominków, a niektórzy nawet upiekli pyszne babeczki i ciasta. Bardzo się cieszymy, że tak wielu dorosłych zaangażowanych w życie miasta i powiatu przyłączyło się do naszych działań, ponieważ dzięki ich pomocy warsztaty były nie tylko ciekawsze, ale tez spełniły ważną funkcję edukacyjno – wychowawczą pokazując dzieciom, jak ważna jest międzypokoleniowa współpraca, która jednocześnie może się stać świetną zabawą.

Klasa IIIa pod kierunkiem swych nauczycielek – Małgorzaty Fortuny i Beaty Niemczyk przygotowała wcześniej w szkole wspaniałe plansze dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Te kolorowe i piękne prace zostały zaprezentowane podczas pokazu mody, ponieważ wszystkie dzieci przyszły na warsztaty w pomysłowych i kolorowych przebraniach.

Przebrani byli również wszyscy dorośli uczestniczący w projekcie, co dodatkowo urozmaiciło    i ubarwiło naszą akcję.

            Projekt wymyśliły i przeprowadziły : Anita Lipnicka i Anna Likus, a osobami wspomagającymi były: Jolanta Ginalska i Roksana Kumala.

Dzieciaki opuściły PMDK nie tylko mądrzejsze, bardziej świadome, ale i w świetnych humorach – zostały także obdarowane kamizelkami odblaskowymi, odblaskami na rękę oraz wielką ilością słodkości.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w nasz projekt za ogromną pomoc, entuzjazm i  wsparcie!!!

Razem zawsze można więcej!!!

Zapraszamy do naszej galerii. Więcej zdjęć jest dostępnych na naszej stronie na Facebooku.

O AUTORZE

Back to top