– Nie bądźmy obojętni!!!

Zdjęcie przedstawiające informacje, ż 22 lutego,to Dzień Ofiar Przestępstw, a 23 lutego to Dzień Walki z Depresją. Logo PMDK z latawcem i dane adresowe.

Dzień 22 lutego jest obchodzony jako Dzień Ofiar Przestępstw, a 23 lutego jako Światowy Dzień Walki z Depresją. W związku z tym Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej 15 lat uruchomiła specjalne linie telefoniczne, przy których będą dziś i jutro dyżurować prawnicy i psychologowie.

22 lutego w godzinach od 10.00 do 18.00 pod nr telefonu: 533-648-227 będzie udzielał porad prawnik, a pod nr 533-652-418 psycholog.

Specjaliści będą odpowiadać na pytania związane z depresją 23 lutego, w godzinach od 10.00 do 16.00.

Na depresję cierpi coraz więcej osób, w tym także dzieci. Dlatego nie powinniśmy się wstydzić zwrócić o pomoc do fachowców, czy poinformować osoby zmagające się z problemami, gdzie z takiej pomocy mogą skorzystać.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Komisji: https://pkdp.gov.pl/ 

Jako instytucja propagujemy bezpieczeństwo i kulturę w sieci – i nie tylko w sieci, także poprzez nasz program profilaktyczny skierowany do szkół „Nie wszystko w sieci, co się świeci”. Staramy się informować dzieci i młodzież, jak zachować się w sytuacjach kryzysowych, na przykład, gdy istnieje ryzyko, że są oni ofiarami przemocy lub doświadczają depresji.

Haruki Murakami, japoński pisarz, który potrafi pięknie pisać o smutku, mówi, że jest jego rodzaj , który niszczy i zabija i trudno go wyrazić płaczem, czy słowami. Smutku, który „nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada cicho na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy”. Mówi też : „ Nie każdy, kto się uśmiecha jest wesoły”.

Dlatego- nie bądźmy obojętni! 🌞💗

O AUTORZE

Back to top