– Pracownia muzyczna

PMDK #pracowniamuzyczna

Pracowania muzyczna od wielu lat kształci pokolenia młodych instrumentalistów i prowadzi zespoły muzyczne.

Program zajęć to indywidualna ścieżka rozwoju dopasowana do potrzeb i możliwości wykonawców.

Pracownia ma na celu rozwijanie pasji, zwiększenie świadomości muzycznej oraz pokazaniu się większemu gronu odbiorców.

Wokaliści, instrumentaliści oraz zespoły muzyczne mają możliwość zarejestrowania swoich utworów w profesjonalnym studio nagrań a przy okazji uwiecznienia swoich poczynań na „taśmie filmowej” w postaci teledysku czy rejestracji koncertu.

Zajęcia prowadzone są przez zawodowego muzyka, pasjonata pracującego z muzykami  na scenie i w studio z powodzeniem od  25lat, posiadającego uprawnienia pedagogiczne oraz  doświadczenie w pracy instruktora.

Pracowania muzyczna w PMDK prowadzi zajęcia :

Gitara , Gitara Basowa , Ukulele , Keyboard , Perkusja oraz zespół Wokalno-Instrumentalny.

Studio Piosenki Ragtime

od wielu lat kształci pokolenia młodych wokalistów i wokalistek. Program zajęć to indywidualna ścieżka rozwoju dopasowana do potrzeb i możliwości wykonawców. W przyjaznej i twórczej atmosferze kształtowana jest wrażliwość i muzykalność, emisja głosu, interpretacja  utworów,  poprawny oddech i higiena głosu. Uczestnicy zajęć biorą udział w koncertach, spektaklach, festiwalach i projektach edukacyjnych dla środowiska lokalnego. Byli wielokrotnymi laureatami festiwali o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim, brali także udział w koncertach  międzynarodowych, m.in. (Słowacja, Węgry, Czechy).  W ramach współpracy z profesjonalnym studiem nagrań, w każdym sezonie  artystycznym  wokaliści nagrywają  piosenki zespołowo lub solowo.

Orkiestra Albert Band

Jest zespołem integracyjnym, muzykuje w nim 40 osób niepełnosprawnych w sekcji instrumentalnej , rytmicznej i wokalnej.  Na co dzień są to podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej im Brata Alberta z terenu powiatu chrzanowskiego. Nauka gry na instrumentach odbywa się za pomocą kolorowych nut. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i za granicą m.in. w Teatrze Muzycznym Helmond w Holandii, a także udział w festiwalach i różnego rodzaju uroczystościach. Wielokrotnie brał udział w różnorodnych projektach edukacyjnych m.in. z zespołem Zakopower i Pawłem Kukizem. W 2011r. zespół wydał swoja płytę.

Back to top